Dell Latitude E6440
Popis
Notebooky Dell řady Latitude
představují ideální pomocníky a to především na cestách. Jedná se o řadu notebooků, které jsou malé, výkonné a dokonale přenosné, tedy ideální pracanty na dlouhé cesty. Nezaberou příliš místa, ale jsou dostatečně výkonné i s dlouho výdrží při práci na bateriové napájení. Samozřejmostí je důraz na bezpečnost, který je oceňován především ve firemní sféře, ale notebooky potěší i moderním designem. Moderní je i použitý displej s LED podsvícením spolu s volitelnou podsvícenou klávesnicí. Na cestách je u notebooků důležitá i odolnost. I na tu je řada Latitude připravena a nechybí ani klávesnice odolná proti polití.
Design a odolnost
Řada notebooků Latitude je nejen designově povedená, ale i velice odolná. Rám notebooku je navíc vyroben ze slitiny hořčíku a notebook zároveň odolný i lehký. Dalšími ochrannými prvky je klávesnice odolná proti polití a speciální ochranné těsnění obrazovky snižující riziko poškození při každodenním používání. Za vše lze říci, že notebooky splňují armádní standard MIL-STD 810G, tedy odolnost proti prachu, vlhku, nadmořské výšce, teplotě a vibracím.
Produktivita a zabezpečení
Samozřejmostí u moderních notebooků je výkon dodatečný nejen pro každodenní pracovní nasazení, ale i pro multimediální nasazení. Ve všech těchto ohledech plní řada Latitude očekávání uživatele. Notebooky navíc potěší také dlouhou výdrží při práci na bateriové napájení. Za pomoci procesorů Intel Core nabízí notebooky dostatečný výkon pro běžné i náročné využití. Otázka bezpečnosti je řešena za pomoci ochrany dat na pevném disku prostřednictvím služby Data Protection | Encryption.
SSD
Solid-state drive (zkratka SSD) je v informatice zařízení pro ukládání dat. Je nástupcem magnetických pevných disků a na rozdíl od nich neobsahuje pohyblivé mechanické části. Proto je jeho výhodou odolnost vůči otřesům, změnám tlaku (např. v letectví), nehlučnost, nižší spotřeba elektrické energie a hlavně dosahují vyšších přenosových rychlostí. Rozdíly v času potřebném pro vybavení dat (mikrosekundy v porovnání s milisekundami u pevných disků) i rychlosti čtení jsou proti pevným diskům výrazné, takže se SSD jednotky používají i pro specifické zvýšení výkonu počítačového systému. Těmto vlastnostem ale odpovídá i pořizovací cena, která je přibližně větší než u běžného HDD. Pokud notebook SSD diskem nedisponuje, je možné objednat výměnu stávajícího disku. Příslušenství / HDD / SSD
Dockovací stanice
je velmi užitečné příslušenství k notebooku. Jedním zacvaknutím notebooku do docku připojíte všechny kabely, které by jste jinak připojovali a odpojovali pojednom.
Ušetříte hodně času, ušetříte i konektory v notebooku od opotřebení, nebo poškození. Je zde větší množství konektorů, více typů konektorů. Více usb, výstupy na další monitory, zvuk, nabíjení, starší porty COM, a LPT. Dock také nabíjí notebook. Adaptér se tedy nepřipojuje do notebooku, ale přímo do docku. V docku můžete mít připojenou myš, klávesnici, všechny tiskárny, internetový kabel (lepší než wifi), jeden či více monitorů, repro, či sluchátka, nabíječku, externí disk. Prověřte jestli k Vašemu notebooku máme na skladě dock zde: https://www.incomputer.cz/prislusenstvi/dokovaci-stanice
Numerická klávesnice
Patří mezi velmi užitečné vychytávky, pokud není obsažena přímo na notebooku, je možné si dokoupit externí numeriku do usb. Výhodou je pohodlné psaní a další funkce jako kalkulačka. Externí numeriky naleznete v sekci příslušenství/klávesnice
SD čtečka
Nenápadná, ale velice užitečná vychytávka, která neslouží pouze pro přetažení dat z mobilu nebo fotoaparátu. Takto si můžete velmi levně a rychle rozšířit velikost paměti vašeho ntb/pc. V podstatě to je, jako by jste přidali další HDD, nebo vyměnili Váš stávající. SD karty mívají dnes běžně kapacity 512GB, 1024GB a více. Navíc se nemusíte zatěžovat reinstalací systému. Nezapomeňte využívat i tento rozšiřující slot.
DisplayPort/miniDisplayPort
je digitální rozhraní a je široce podporován firmami jako Intel, AMD, Dell, Nvidia, Philips atd. Rozhraní primárně slouží k přenosu obrazu pro displeje např. počítačové monitory, ale může být použito i pro přenos zvuku, USB a jiných forem dat. S konektory typu DVI a HDMI je jen omezeně zpětně kompatibilní. DisplayPort dokáže emitovat DVI nebo HDMI signál, takže následně ke konverzi postačí pasivní adaptér. Prakticky tedy lze počítač vybavený pouze DisplayPortem připojit k televizi vybavené konektorem HDMI, přenesen bude obraz i zvuk. Ovšem zpětně konverze nefunguje, takže počítač vybavený pouze HDMI zatím nelze k monitoru vybavenému DisplayPortem připojit, bez aktivního adaptéru. Je navržen tak, aby nahradil digitální (DVI) i analogové (VGA) konektory v monitorech počítačů stejně jako v grafických kartách. Má všechny funkce HDMI, ale nepředpokládá se, že by měl HDMI nahradit v oblasti domácí spotřební elektroniky, protože je určen spíše pro kancelářské a IT využití.
HDMI
je standardní rozhraní pro přenos nekomprimovaného digitálního videa, audia a internetu v jednom kabelu. Pomocí HDMI můžete připojit televizi, monitor nebo projektor k multimediálnímu zařízení, tedy například herní konzoli, počítači, notebooku, Android/Apple TV nebo třeba Blu-ray/DVD přehrávači. HDMI zůstává i se svojí nejnovější verzí 2.1 nejpoužívanějším rozhraním, a protože podporuje rozlišení až 10K, HDR, 3D, Deep color, propustnost 48 Gb/s, až 32 zvukových kanálů, Dolby TrueHD a DTS-HD Master audio, pravděpodobně jím v nejbližší době i zůstane.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.